Палеонтологи вперше дізналися, як були забарвлені комахи часів динозаврів

Палеонтологи з Китаю за допомогою шматочків стародавнього бурштину і мікроскопа дізналися, як виглядали комахи часів динозаврів. Відповідне дослідження опублікував науковий журнал Proceedings of the Royal Society B.

Професор Інституту геології й палеонтології КАН Дін Хуан розповів, що вчені просвітили електронним мікроскопом три десятки шматочків бурштину часів крейдяного періоду, які були нещодавно знайдені на півночі М’янми.

За його словами, вчені дослідили багато тисяч комах, виявлених всередині шматочків бурштину, але саме кольори нещодавно знайдених скам’янілостей збереглися неймовірно добре.

Освітивши шматочки бурштину, які дійшли до наших днів в ідеальному стані, вчені побачили, що комахи всередині скам’янілостей зберегли свої оригінальні кольори. Таким чином палеонтологи вперше дізналися, як були забарвлені комахи часів динозаврів.

Також вчені порівняли знайдених комах з нинішніми представниками свого виду. Наприклад, сучасні оси-блестянки (Chrysis) дуже схожі на своїх предків: вони зберегли таке ж яскраве синьо-зелене забарвлення.

Такими ж строкатими були жуки і мухи приблизно 99 млн років, пофарбовані у фіолетовий і синій кольори.

Вивчення кольорових шматочків бурштину змусило дослідників замислитися, чому більшість комах з скам’янілостей чорного кольору або одноколірні. Для кращого розуміння вчені розпиляли частину подібних шматочків бурштину і вивчили структуру панцирів комах.

Вони встановили, що причина одноколірності полягає у пошкодженні наноструктури, яка надає комасі блискучого металевого забарвлення. Пошкоджується вона під час формування бурштину, проте виявлення «кольорових» скам’янілостей вказує на те, що забарвлення все ж може зберегтися всередині каменя.

Copy
Подписывайтесь на наш канал в Telegram.
ТЕМА: