Замість Вузу в армію: В Україні забирають служити всупереч постанові Кабміну та обіцянкам влади

Пандемія коронавірусу  стала в цьому році причиною перенесення весняного призову в армію на літо і відстрочки вступної кампанії. 18-річні хлопці вже почали отримувати повістки від військкомів. Про це повідомляє ТСН.

Наголошується, що це відбувається всупереч рішенням уряду, у відповідності з яким повинні забирати тільки за бажанням, підтвердженим відповідною заявою.

До редакції надходять листи з розповідями про те, що молодим людям в серпні потрібно здавати ЗНО, але повістки виписані на липень.

На початку червня тодішня в. о. глави Міносвіти Любомира Мандзій заявила, що нинішнім літом випускників не будуть закликати до війська. У Міністерстві заявили, що у них є відповідна домовленість з військовим відомством.

Однак, все вийшло інакше. Журналісти знову звернулися з цим питанням до Міносвіти.

Там зазначили, що звернулися до Міноборони з проханням розглянути проблему надання відстрочки до завершення основного періоду вступної кампанії для тих, хто хоче вступати до ВНЗ, ніж забезпечити дотримання конституційних прав молодих людей.

Тим часом Міноборони ще 3 червня на своєму сайті розмістило роз’яснення Головного управління персоналу ГШ ЗСУ. Там перераховано, хто має право на відстрочку та рекомендовано головам призовних комісій за письмовими заявами відстрочки надавати до 1 жовтня тим, хто хоче отримати вищу ступінь освіти.

Комісари підпорядковуються Сухопутним військам. Там згодні з урядом та іншими рекомендаціями, але, зауважують, що не все залежить від них. Мовляв, рішення по кожному окремому призовнику приймає призовна комісія як колегіальний орган на чолі з представником міської, або райдержадміністрації.

«Військовий комісар може 10 разів сказати комісії, що можливо закликати до 20 років не потрібно, тому що немає письмової заяви, але рішення органу буде іншим», – розповів глава відділу комплектування рядовим сержантським складом і призову штабу командування Сухопутних військ ЗСУ полковник Микола Качаненко.

За його словами, трапляється, що хлопців закликають без заяв, але нагадав, що призовники – цивільні люди, яким комісар нічого не може зробити. Відповідальність за невиконання постанови Кабміну і рекомендацій профільних відомств несуть комісії.

До речі, регламентованого переліку документів для абітурієнта, який гарантовано дозволить розраховувати на відстрочку призову, не існує. Таким чином рішення про те вчитися молодій людині або служити, приймається довільно.

Разом з тим рішення призовної комісії підлягає оскарженню в тому випадку, якщо в ньому є очевидні порушення. Такі, як, наприклад, ігнорування розпорядження Кабміну. Можна звертатися або в обласну комісію, або до суду.

«Військові визнають, що через незвичайний  період призову, велику роль став грати людський фактор, а комісії на місцях далеко не завжди поспішають виконувати рекомендації з Києва», – сказано в матеріалі.

  • 28 травня Генеральний штаб ЗС України заявив, що громадяни у віці від 18 до 19 років призиватимуться на службу тільки за власним бажанням.
Copy
Подписывайтесь на наш канал в Telegram.
ТЕМА:
РЕДАКТОР: