Росія в Берліні поставила умову Україні по Конституції. Зеленський відреагував

Росія на переговорах країн нормандської четвірки в Берліні наполягала на якнайшвидшому правовому визначенні статусу окупованого Донбасу і подання проекту змін до  Конституції України. Про це йдеться в неофіційному робочому документі російської делегації, з яким ознайомилося німецьке видання Der Spiegel.

Позиція Росії

Відповідно до документа, російська сторона вимагає від України подати проект змін до Конституції до 6 липня. Він повинен визначити статус ОРДЛО в державному устрої України.

РФ також вимагає, щоб Київ активізував свої зусилля по реалізації “формули Штайнмаєра”. Вона передбачає, що окуповані райони Донбасу автоматично отримають особливий статус після того, як ОБСЄ визнає місцеві вибори вільними і справедливими.

У документі також говориться, що Україна повинна “без додаткових умов” до 6 липня скласти список полонених, яких сепаратисти повинні повернути українській стороні. Сепаратисти також представлять відповідний список ув’язнених.

Заступник голови адміністрації президента РФ Дмитро Козак заявив, що Росія вимагає від України виконання перерахованих умов не до 6 липня, а “найближчим часом”. Він сказав, що Москва “всіляко прагне стимулювати для того, щоб всі необхідні рішення політичного мирного врегулювання були прийняті”.

Позиція України

Президент України Володимир Зеленський вирішив не коментувати зустріч політичних радників лідерів держав нормандського формату про врегулювання на Донбасі.

«Ніхто від України не може нічого вимагати. Ми – незалежна країна, потрібно всім попрацювати над риторикою. Що стосується зустрічі, скажу вам відверто: поки не готовий говорити. Дуже непогано пройшла зустріч, предметно пройшла. Більше нічого коментувати», – заявив український лідер.

Голова ОП Андрій Єрмак, який був присутній на зустрічі 3 липня в Берліні, також не став розповідати про результати 11-годинних переговорів. Він сказав, що ця зустріч на крок наблизила проведення саміту в Берліні.

Учасники зустрічі погодилися, що потрібно докласти максимум зусиль для повного виконання рішень Паризького саміту лідерів держав нормандського формату. Зокрема, сторони зійшлися на думці про необхідність реальних заходів для забезпечення повного і всеосяжного режиму припинення вогню.

Російська сторона взяла паузу для підготовки відповіді на консолідовану позицію України, Франції та Німеччини.

  • Наприкінці березня віце-прем’єр-міністр з реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков заявив, що Україна не збирається вносити в Конституцію особливий статус захоплених територій Донбасу, хоча країна-агресор на засіданнях ТКГ постійно намагається підняти це питання.
  • У червні Офіс президента розробив новий законопроект про «особливий статус» тимчасово окупованих територій Донбасу, вписавши в нього «формулу Штайнмаєра».
Copy
Подписывайтесь на наш канал в Telegram.