Дівчина-морпіх розповіла про дискримінацію в ВМС за статевою ознакою

Морський піхотинець Ярина Чорногуз заявила про те, що в Генштабі ЗСУ і в штабі ВМС підтримують дискримінацію жінок. Про це вона повідомляє на своїй сторінці в Facebook.

“Командування ГШ і штабу ВМС, припиніть дискримінувати жінок при призначенні на бойові пости (мова йде про МП і ВМС, а не про сухопутку, туди жінок на бойові пости краще беруть). У 2020 році це просто ганебно”, – йдеться в пості.

Чорногуз зазначила, що кожна кандидатура жінки в морській піхоті розглядається окремо і фактично є лише 4 посади, на які беруть жінок: медики, кравчині, кухарі та діловоди в штаб. При цьому кожна жінка повинна особисто проходити співбесіду поза бригадою або батальйоном.

“Тільки тому, що вона жінка, щоб її перевірили на «нормальність» і затвердило вище командування поза бригадою. Бойові пости навіть за рекомендацією отримати важко”, – підкреслила Чорногуз.

Вона уточнила, що на передову жінок, крім перерахованих посад, також не пускають, або за це право потрібно боротися і “вигризати його зубами”.

“З якого дива звичайна жінка в XXI столітті в Україні не має права у військах морської піхоти претендувати на посади стрільців, кулеметниць, гранатометниць, розрахунку ДШК, АГС, РПГ, ПТУР тощо?” – обурюється морпіх.

Вона навела в якості прикладу українських жінок-військових, які зі своїми обов’язками відмінно справлялися. Чорногуз назвала волонтера Яну Червону, яка загинула за свою країну, ветеранів Яну Зінкевич, Валерію Бурлакову і Юлію Толопу, а також снайпера і офіцера морської піхоти Олену Білозерську.

“Ні, я більше не має наміру про це мовчати. Це вимагає негайного перегляду і виправлення. Тому що на словах «гендерна рівність», а по факту – дискримінація в класичному вигляді”, – йдеться в пості.

Чорногуз додала, що від неї можуть намагатися позбутися і це буде не важко зробити, але це дорого обійдеться, тому що вона має намір до кінця захищати право жінки-військової боротися за свою країну зі зброєю в руках.

“Заради того, щоб потрапити на передову і мати можливість там відкривати вогонь по ворогу, який забрав у тебе дуже дорогу кохану людину, ти погодилася на все, на три роки життя і служби в іншому місті, на розставання зі своєю дитиною, на зупинку двох тих соціальних проектів, на те, що доведеться де-факто піти з лав госпітальєрів, де я отримала перший бойовий досвід, і які більшість мене, на проходження військового навчання, яке зараз може займати до півроку”, – йдеться в пості.

Варто зазначити, що Чорногуз зараз проходить навчання в Школі морського піхотинця в 198-му навчальному центрі скандального капітана першого рангу Шагена Шайволодяна.

Дівчина пише, що завжди хотіла стати стрільцем або хоча б медиком-стрільцем, але вдалося домогтися лише посади медика. Вона уточнює, що найбільше хотіла стати стрільцем АГС і була готова носити його, якщо знадобиться, але зіткнулася з тим, що для консерваторів жінка-медик більш звична, ніж жінка-стрілець.

“І все одно. Хтось візьме і напише. Що хтось в бліндажі сидить і його питання рівності та дискримінації, як тебе, не колишуть, тому що вони країну захищають. А ти така сидиш в учебці після двох місяців вимагаєш, щоб тебе на передову відправили. Відстоюєш права таких же жінок, які хочуть, можуть бути корисними на фронті як бойові одиниці і пробують на твій шлях пробитися в МП. І думаєш е*аний парадокс ваш світ і ви в ньому “, – підсумувала Чорногуз.

У коментарях багато користувачів писали про те, що підтримують дівчину, але деякі стверджували, що жінкам складніше впоратися з АГС через вагу зброї, на що Чорногуз відповіла, що не раз збирала і носила цей гранатомет, тому впевнена, що впоралася б із завданням.

“Тут проблема глибше. Ми, чоловіки, з молоком матері отримуємо установку, що жінок треба берегти. Кого рятують першими в катастрофах, війнах і т. д.? Жінок, дітей і людей похилого віку. Так повелося з давніх часів. Жінки можуть народити ще дітей , які продовжать рід. Діти виростуть і теж продовжать рід. А старі зможуть передавати мудрість дітям, поки чоловіки борються за право на існування роду. Банальна генетична пам’ять і ніякого лушпиння під виглядом “гендерної дискримінації”. Тому жінка, яка хоче бути воїном, до сих пір повинна доводити, чому саме вона може битися поруч із чоловіками. Моє особисте ставлення до жінок на бойових постах позитивне”, – заявив один з коментаторів.

На це Чорногуз відповіла, що їй набрид подібний “турботливий егоїзм”, про який ніхто не просив чоловіків зі стереотипами. Дівчина підкреслила, що не має наміру народжувати дітей і “скоро за те, що скажуть «тобі ж народжувати» буде одразу плювати в морду чи бити по ній”.

Copy
Подписывайтесь на наш канал в Telegram.
ТЕМА: