Литва, Німеччина і ЄК не визнали результати виборів в Білорусі

Глава Європейської комісії (ЄК) Урсула фон дер Ляйен поставила під сумнів офіційні результати президентських виборів в Білорусі. Про це фон дер Ляйен написала в Twitter.

“Я закликаю білоруську владу забезпечити, щоб голоси на вчорашніх виборах були точно підраховані і (результати) опубліковані”, – написала вона.

Також глава ЄК заявила, що утискам і репресіям із застосуванням насильства по відношенню до протестуючих немає місця в Європі. “Фундаментальні права повинні дотримуватися в Білорусі”, – підкреслила фон дер Ляйен.

Берлін вважає, що не було дотримано мінімальних стандартів виборів

“Очевидно, що під час президентських виборів там не дотримувалися мінімальних стандартів демократичних виборів. На наш погляд, це неприйнятно”, – заявив на брифінгу офіційний представник кабміну ФРН Штеффен Зайберт.

Він зазначив, що численні повідомлення про систематичні порушення гідні довіри. У зв’язку з цим викликає великий жаль, що влада Білорусі не надала ніякої можливості працювати спостерігачам ОБСЄ.

За словами Зайберт, “перешкоди чинилися і білоруським спостерігачам”.

“Політичне керівництво країни має прийняти волю народу”, – заявив він, додавши, що Берлін засуджує застосування сили проти демонстрантів у Мінську і в інших населених пунктах Білорусі, засуджує також численні затримання, в тому числі журналістів, і обмеження доступу до інтернету.

Також представник уряду ФРН заявив, що Євросоюз має намір обговорити, яким чином відреагувати на президентські вибори в Білорусі, і виробити спільну позицію щодо ситуації в країні.

У МЗС Литви вважають, що вибори не були чесними

Глава МЗС Литви Лінас Лінкявічюс вважає, що президентські вибори в Білорусі “складно назвати чесними, демократичними і вільними”.

“У майбутньому ми повинні приділяти ще більше уваги правам і свободам людини в Білорусі і ще інтенсивніше співпрацювати з опозицією”, – сказав Лінкявічюс в понеділок агентству BNS .

За його словами, очевидно, що білоруси вже готові до змін, і “не помічати цього не можна, потрібно поважати думку людей”.

При цьому глава МЗС Литви зазначив, що реакція на дії влади Білорусі буде після того, як буде зібрано більше інформації про подію.

“Необхідно зібрати більше інформації, – зазначив він. – Понад тисячу затриманих – це вражаючий показник, і вони повинні бути відпущені негайно. Якщо Білорусь знову повернеться до теми політичних в’язнів, без сумніву, знову будуть обговорюватися санкції”.

Оновлення: Свою стурбованість у зв’язку з виборами президента в Білорусі висловили також в США.

“Ми глибоко стурбовані в зв’язку з президентськими виборами в Білорусі. Жорсткі обмеження на доступ кандидатів до голосування, заборона на присутність місцевих незалежних спостерігачів на виборчих дільницях, залякування опозиційних кандидатів, затримання мирних демонстрантів і журналістів затьмарили процес”, – заявила прес-секретар Білого дому Кейлі Макенані, передає Reuters.

У той же час генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг закликав владу Білорусі поважати права громадян.

“Союзники по НАТО висловили серйозну стурбованість з приводу проведення президентських виборів у Білорусі. НАТО засуджує насильство проти мирних демонстрантів”, – йдеться в поширеній в Брюсселі штаб-квартирою Північноатлантичного альянсу заяві.

“Необхідно поважати основні права, включаючи свободу слова і право на мирний протест”, – підкреслив Столтенберг.

  • 9 серпня в Білорусі пройшли президентські вибори. По всій країні спалахнули масштабні протести, в ході яких міліція застосовувала сльозогінний газ і світлошумові гранати. Під час акцій протесту були затримані близько 3 тисяч чоловік.
  • Згідно з офіційними даними ЦВК, Олександр Лукашенко набрав 80,23% голосів.
Copy
Подписывайтесь на наш канал в Telegram.