Мріяв стати першим темношкірим генералом в Україні: історія Ашрафа Мсуя, який загинув в АН-26

26 вересня під Чугуєвом в авіакатастрофі АН-26 загинув старший лейтенант Ашраф Мсуя, нащадок вихідця зі Східної Африки, Танзанії. Про це повідомляти видання “СК”.

Чоловік не знав, всього свого родоводу, але знав, що його бабуся, корінна харків’янка, пов’язала своє життя з темношкірим вихідцем зі Східної Африки, Танзанії. Так само вчинила і його мама, вийшовши заміж за студента медуніверситету з Танзанії. Але на батьківщину його не поїхала. Батька маленький Ашик ніколи не бачив.

У дитинстві мав проблеми з ровесниками через темний колір шкіри. Мріяв стати футболістом.

Тренувався і через 9 років його запросили в спецшколу»Металіста”. За цю команду виступав більше року, після чого пішов у міні-футбол. Коли йому було 16 років, надійшла пропозиція про перший професійний контракт. До клубу “Лаум”, який виступав у Першій лізі чемпіонату країни. Україна. Але Ашраф знову захотів у Великий футбол. На той момент у хлопця вже був агент, який обіцяв влаштувати талант в сильний клуб. Відповідні пропозиції надходили, але агент стверджував, що молодий чоловік ще «сирий», відмовляв. У підсумку хлопець вирішив з футболу піти і не шкодував надалі про це.

Хлопець став учнем-заочником в академії фізкультури і працював хостесом, швейцаром, офіціантом в престижному ресторані. Добре заробляв, міг дозволити собі жити на широку ногу.

Потім почалася криза, і на роботі у Ашрафа трапилися проблеми, пропала можливість оплачувати навчання. Під час весняного призову 2010 року намагався потрапити на строкову службу. В останній декаді травня він прибув до військової частини Севастополя.

Причому тільки він з усього заклику вивчив абетку Морзе і міг бути радіотелеграфістом. На початку 2011 в Лівії йшла громадянська війна, військові брали участь в евакуації звідти українських громадян.

» Я з ранку до ночі прослуховував мережу борту, летить, і знав, скільки людей на борту, залишки палива і т.ін. Таким чином брав дистанційну участь у цій операції”, – розповідав він.

Так чоловік став старшим солдатом.

Після двох з половиною місяців перебування вдома  Ашраф вирішив йти в армію контрактником. Його взяли зв’язківцем і відправили служити лінійним спостерігачем в штаб при Харківському університеті Повітряних Сил.

Тоді ж став представляти себе офіцером, а в 2012 році вступив до ХУПС на льотний факультет на спеціальність штурман.

Після початку російської агресії чоловік дуже переживав за країну і просив направити його в зону АТО. Не відправили.

Але до війни він несподівано зустрівся зі своїм батьком. Зв’язавшись з ним на початку 2013 року, Ашраф відправився на літніх канікулах в Танзанію. Тоді йому виповнилося 22 роки. З’їхалася вся його рідня. Відчуття були незабутні. Батько, лікар-інспектор, пропонував йому залишитися, але він відмовився. Там він пробув 10 днів.

“Чесно кажучи, я б не зміг там жити. Я виріс тут і так прикипів до української землі, що хочеться залишити після себе щось саме в Україні»,-говорив Ашраф, який бажав вже до того моменту стати першим темношкірим генералом в країні.

  • 25 вересня під Харковом упав літак АН-26. Загинули 26 осіб.
  • Харківський національний університет Повітряних сил опублікував імена військових, які загинули в результаті авіакатастрофи.
Copy
Подписывайтесь на наш канал в Telegram.
ТЕМА:
РЕДАКТОР: