ЗМІ: Венедиктова врятувала від кримінальної справи заступника Арахамії. Його підозрюють у хабарництві

Генеральний прокурор Ірина Венедиктова заблокувала розслідування щодо отримання хабаря головою фракції “Слуга народу” Павлом Халімоном. Про це повідомляє журналістка програми “Схеми” Наталя Седлецька.

“Цього літа в липні Халімон мав низку зустрічей з чернігівським аграрним бізнесменом, колишнім депутатом Олегом Дмитренком. Дмитренко мав проблеми з місцевими правоохоронцями, які запідозрили, що співпраця бізнесмена з державним аграрним підприємством ДП «Івківці» завдає шкоди бюджету, через що його бізнес був заблокований”, – сказано в повідомленні.

За словами Седлецької, “слуга народу” обіцяв вирішити проблеми, поставивши “свого” директора на чолі підприємства. Далі сторони домовилися працювати у форматі 50 на 50.

“Це чутно по записах розмов – Дмитренко на зустрічі з депутатом приходив з диктофоном і все записував. У тому числі на зустріч в Офісі президента, факт якої нам підтвердили всі її учасники”, – пише журналістка.

Сам Халімон в коментарі “Схемам” підтвердив факт розмов і зустрічей. Однак нардеп спростовує, що вимагав хабаря у Дмитренка – йому його нібито запропонували.

“В одній з розмов по телефону “слуга народу”, перебуваючи прямо в залі Верховної Ради, переживає, що гроші досі не у посередника – довіреної особи депутата”, – пише Седлецька.

Влітку Дмитренко приніс записи в НАБУ. Там зареєстрували його заяву і прийняли рішення відкрити кримінальне провадження.

“Але тепер, після “скасування” депутатської недоторканності, як відомо – такі рішення зосереджені в руках однієї людини. Генерального прокурора України”, – додала розслідувач.

Зазначається, що після того, як детективи НАБУ розповіли про свій інтерес до нардепа, Венедиктова відповіла, що підстав для розслідування немає.

“Відсутні підстави для внесення відповідних відомостей до ЄРДР”. Після чого заступник голови фракції “Слуга народу” Павло Халімон перестав виходити на зв’язок із заявником Дмитренком, обірвавши з ним всі контакти”, – резюмувала журналістка.

За два дні до публікації цього матеріалу суд постановив: зобов’язати керівницю Генпрокуратури внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості за заявою Дмитренка.

А після того, як про цю історію почали говорити депутати в кулуарах Ради і цікавитися ЗМІ, Венедиктова внесла відомості до ЄРДР.

“Але чи реально тепер зібрати докази постфактум? Чи не втрачено час і можливість зафіксувати можливе правопорушення в момент його вчинення?”- задалися питанням журналісти.

Copy
Подписывайтесь на наш канал в Telegram.