В освітньому комітеті пояснили, чому хочуть дозволити навчання іноземців російською мовою

Законопроєкт №3717, який пропонує навчання іноземців в Україні російською мовою, був розроблений для розв’язання проблеми конкурентоспроможності української освіти на міжнародному ринку. Про це заявив голова парламентського комітету з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак в ефірі «Радіо НВ».

Він пояснив, що даний проєкт закону передбачає навчання іноземців в окремих групах будь-якою мовою, а не тільки російською.

“Зараз у нас іноземці можуть вчитися тільки українською або англійською. У цьому немає нічого поганого, але ми втрачаємо великий шматок міжнародного ринку освітніх послуг. Зокрема й через те, що немає російської мови, тому дуже багато іноземних студентів з країн пострадянського простору не готові вчитися українською або англійською», – зазначив Бабак.

За його словами, українські вищі навчальні заклади теж виступають з такою ініціативою. До авторів законопроєкту зверталися багато університетів, особливо зі східних і південних регіонів. Також листи стосовно цього надсилали і в комітет.

Бабак наголосив, що прямим конкурентом України в наданні вищої освіти іноземцям, окрім Росії, є Білорусь. За останні роки республіка наростила чисельність іноземних студентів.

“Хіба нас не лякає той факт, що близько 18 тис. українців офіційно з підконтрольної Україні території навчаються в російських університетах? Ми хочемо дати можливість нашим університетам відкусити шматок економічного пирога, цих російськомовних студентів, які готові вчитися за контрактні кошти”, – наголосив голова освітнього комітету.

Він підрахував, що статистично в Україні 25% студентів-іноземців навчалися російською мовою, а 20 тис.учнів – це 1 млрд грн до соціальних фондів і бюджетів університетів.

“Я вже мовчу про те, що один мільярд залишається в університетах, а приблизно чотири-п’ять залишаються в місцевих бюджетах, так студенти там живуть, витрачають гроші на харчування, проживання і т. д.», – додав Бабак.

На запитання, як таке навчання іноземців буде реалізовано на практиці, нардеп відповів, що будуть створені окремі групи. При цьому він визнав, що в деяких вишах така практика існує досі, хоч це і незаконно.

Бабак вважає, що навчання іноземців російською мовою не викорінить українську мову.

«У нас викладання для українських студентів виключно українською мовою. Ми також дозволили університетам, якщо є група українських студентів, які хочуть навчатися англійською мовою, то вони можуть це робити. Повірте, у нас рівень поширеності англійської мови не такий великий, щоб ми переживали за рідну мову», – резюмував депутат.

  • 16 вересня Верховна Рада не підтримала законопроєкт, який дозволяє іноземцям навчатися в українських вишах російською мовою. “За” проголосували лише 210 нардепів.
Copy
Подписывайтесь на наш канал в Telegram.