У київському метро вчені виявили невідомі науці бактерії

У метро Києва виявили мікроорганізми, які вчені не можуть ідентифікувати. “Мікробне населення” столичної підземки проаналізував проєкт MetaSUB (Metagenomics and Metadesign of Subways and Urban Biomes), повідомляє “Громадське”.

MetaSUB – це міжнародний проєкт, який займається дослідженням бактерій в метрополітенах світу. У проєкті, крім Києва, беруть участь понад 500 міст на різних континентах. А в тих містах, де немає метро, досліджуються мікроорганізми в наземному транспорті.

Протягом чотирьох років вчені збирають аналізи з лавок у метро, стін, підлоги, поручнів ескалаторів, автоматів для продажу квитків та інших поверхонь. Потім зібрані зразки відправляють в лабораторії Нью-Йорка.

Після цього, за допомогою секвенування дослідники визначають генетичний матеріал, який потрапив у зразок. Однак у зразку не буває цілих геномів бактерії або вірусу, а тільки фрагменти різного розміру. Для кращого розуміння, це якби текст хаотично порвали на окремі шматки.

Вчені знаходять фрагменти такого “генетичного тексту”, складають їх і порівнюють отримані геноми з тими, що є в їхній базі даних. Якщо збіглося – значить цей організм був у зразку.

Такий метод дозволив групі вчених з Корнельського університету виявити збудника сибірської виразки і чуми в нью-йоркському метро.

У київському метро були зібрані зразки, в яких виявили від 10% до 80% геномів, невідомих науці. З тих мікроорганізмів, які вдалося ідентифікувати по базі даних, близько 80% – це бактерії, що живуть на тілі людини і в її дихальних шляхах. Такі ж бактерії знаходять і в інших місцях світу.

Втім, у метрополітені української столиці траплялися і небезпечні геноми. Зокрема, геном чумної палички – такий самий, як і в наземному транспорті Нової Зеландії та Нігерії. Однак варто розуміти, що зараження хвороботворними бактеріями можливо при низці умов, тому це не означає, що людям небезпечно перебувати в метро.

  • Мобільні оператори “Київстар”, “Vodafone Україна” та lifecell спільно з компанією Huawei запустили 4G-зв’язок ще на семи станціях київського метро і в тунелях між ними.
Copy
Подписывайтесь на наш канал в Telegram.
ТЕМА: