Журналісти: Коломойський залишив у США величезні борги, безробітних і проблеми з екологією

Всі бізнеси олігарха Ігоря Коломойського в США залишили після себе величезні суми несплачених податків, безліч безробітних і екологічні проблеми. Про це повідомляє International Consortium of Investigative Journalists (Міжнародний консорціум журналістських розслідувань).

Консорціум виявив, що в схемі виведення грошей з України був задіяний Deutsche Bank. За 6 років він перевів не менше $490 мільйонів з компаній, створених на Британських Віргінських островах під контролем Коломойського і його ділового партнера Геннадія Боголюбова, в компанії в Делавері. Велика частина коштів була спрямована на купівлю нерухомості на Середньому Заході.

Ще $268 млн перейшли через Deutsche в інші компанії, якими керують ці люди і їхні партнери в США. Перекази грошей відбувалися з 2007 по 2013 рік. Згідно з судовими документами, Deutsche Bank провів тисячі транзакцій, пов’язаних з компаніями Коломойського у Штатах з 2006 по 2015 рік – у 3 рази більше, ніж будь-який інший банк, який переводив гроші в країну для компаній, пов’язаних з олігархом.

Розслідування показує, що Deutsche Bank зіграв ключову роль у відмиванні грошей з України, перевівши понад $750 мільйонів на бізнес-компанії Коломойського в США. При цьому банк виплатив сотні мільйонів доларів штрафів за останні 3 роки за порушення законів про боротьбу з відмиванням грошей у США.

Журналісти повідомляють з посиланням на протоколи суду, що під владою Коломойського сотні сталеливарників в Кентуккі, штаті Нью-Йорк і Огайо втратили роботу. В одному з випадків працівник навіть залишився без страховки або можливості тимчасово отримати доступ до своїх пенсійних фондів.

Розслідувачі розповіли про випадки несплати податків підприємствами Коломойського. Так, в Іллінойсі компанія олігарха купила колишній завод Motorola. Вже через кілька місяців місцева комунальна компанія відключила електрику через неоплачені рахунки, а через кілька місяців не були сплачені і податки на нерухомість. Взимку через замерзання труб лопнула система зрошення. Комплекс був проданий через 8 років після купівлі на “безславному онлайн-аукціоні” зі збитками майже в $7 мільйонів.

“Коломойський мав на увазі інший приз: нерухомість у центрі Америки. Більше 10 років він і його соратники таємно створювали імперію нерухомості, купивши щонайменше 22 об’єкта, включаючи хмарочос у Клівленді зі склепінчастими стелями”, – повідомляє ICIJ.

Як з’ясував консорціум, Коломойський і його люди залишили за собою слід з порожніх забитих будівель, несплачених податків на майно, небезпечних виробничих умов, безробітних і щонайменше 4 сталеливарних заводів, які оголосили про банкрутство.

  • ПриватБанк обвинуватив своїх колишніх власників Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова у відмиванні майже 800 мільйонів доларів.
  • 4 серпня в США пройшли обшуки в компаніях, пов’язаних з Коломойським.
  • Згодом Мін’юст США подав цивільну скаргу, в якій звинуватив Коломойського і Боголюбова в відмиванні мільярдів доларів, вкрадених у ПриватБанку та використанні неправомірних коштів для придбання активів у США.
  • Згідно з даними Мінфіну США, компанії Коломойського в США отримали мільйонні кредити через коронакризу.
  • Газета Politis оприлюднила список з 34 осіб, які отримали «золоті паспорти» на Кіпрі в 2008-2012 роках. В числі українців названо Коломойського.
Copy
Подписывайтесь на наш канал в Telegram.
ТЕМА: