США розробляють суперпушку, яка могла б «обстріляти Москву». У РФ знайшли, чим відповісти

Збройні сили США у найближчі роки можуть отримати стратегічну наддальнобійну суперпушку Strategic Long Range Cannon( SLRC), здатну вражати цілі на відстані до 1 тис. 850 км. Про це повідомляє Popular Mechanics.

SLRC, яка розробляється для американської армії, в 50 разів перевищує можливості подібних сучасних діючих гармат.

За даними видання, після того, як SLRC надійде на озброєння, в США можуть відродити лінкори класу «Монтана». Такий корабель зміг би переносити по чотири гармати, а також керовані ракети класу «корабель-повітря» RIM-7 Sea Sparrow і зенітний артилерійський комплекс Phalanx CIWS.

Випробування прототипу даної зброї заплановані на 2023 рік.

«З Північного моря Montana могла б обстрілювати цілі на заході Росії й навіть саму Москву. Одна Montana в Індійському океані може бути націлена на більшу частину Пакистану, Афганістану, Ірану, Ємену і Сомалі», – пише Popular Mechanics.

У Росії тут же відреагували на інформацію про розробку суперпушки в США. Старший науковий співробітник Академії військових наук Володимир Прохватилов в коментарі російському виданню НСН заявив про марність SLRC.

“Річ у тім, що габарити такого знаряддя будуть досить громіздкі й воно буде або малорухливе, або зовсім не рухоме, а значить гранично вразливе… Ця суперпушка нікуди не поїде. Як тільки вона вистрілить, то її відразу можна буде засікти і знищити”, – стверджує він.

При цьому Прохватилов нагадав, що у Росії вже давно «є відповідь» на американську суперпушку. Ракети російських комплексів “Іскандер”, які розташовані в Калінінградській області, “можуть досягти основних столиць європейських країн”.

Copy
Подписывайтесь на наш канал в Telegram.