Справа про неякісні бронежилети: Екс-заступнику міністра оборони повідомили про підозру

Слідчі Державного бюро розслідувань (ДБР) повідомили про підозру генерал-лейтенанту, колишньому заступнику міністра оборони України, в умисному невиконанні дій, які він за своїми службовими обов’язками мав виконати. Про це повідомляє прес-служба ДБР.

“Слідчі територіального управління ДБР, розташованого в місті Києві, 20 жовтня 2020 року повідомили про підозру генерал-лейтенанту, колишньому заступнику міністра оборони України, в умисному невиконанні військовою службовою особою дій, які вона за своїми службовими обов’язками мала виконати, вчинені в умовах особливого періоду, крім воєнного стану (ч.2 Ст. 28 та ч. 3 ст. 426 КК України)”, – зазначили у відомстві.

За даними слідства, в квітні 2018 заступник міністра оборони не зупинив прийом бронежилетів «Корсар м3с 1-4», незважаючи на те, що знав, що при намоканні в них змінюється молекулярна структура «кевлара» і бронежилети не витримують постріл навіть з пістолета Макарова.

Також було встановлено, що через комплектування частини продукції бронеплитами неналежної якості бронежилети четвертого класу захисту прострілювалися гвинтівкою і автоматом. Через гострі кути бронеплит також була загроза поранень.

Уточнюється, що підозрюваний, використовуючи свої повноваження, примусив своїх підлеглих, які говорили про неякісні бронежилети, прискорити процедуру їх прийому.

Санкція статті, згідно з якою було повідомлено про підозру, передбачає позбавлення волі на строк від 5 до 7 років.

  • У липні 2019 року екс-глава ДБР Роман Труба заявив, що керівництво Міністерства оборони може бути причетним до закупівлі партії 11 тис. бракованих бронежилетів. 
  • Вартість 20 тисяч бронежилетів – 176 млн грн, за оцінкою слідства 96 млн 800 тис — це збитки через фактично поставлені бронежилети.
  • 11 листопада суд заарештував генерал-майора, начальника Головного управління Міноборони Дмитра Марченка. Йому призначили утримання під вартою або заставу в 76 млн грн. Потім змінили суму застави на 20 млн грн. 
  • Власник компанії-виробника “Темп-3000” Юрій Євтушенко зізнався, що його бронежилети, які закуповує Міністерство оборони, прострілюються при намоканні
  • У липні поточного року “Схеми” опублікували записи розмови генерала Марченка з Полтораком. З них можна зробити висновок, що технічні параметри закуплених неякісних бронежилетів відповідають вимогам конкретного виробника — компанії «Темп-3000».
Copy
Подписывайтесь на наш канал в Telegram.