Відправили до сімейного лікаря: В Одесі лікарня відмовилася приймати тяжкохворого COVID-19. Він помер

У лікарнях Одеси вже закінчилися концентратори з киснем. Про це заявляє волонтер Катерина Ножевнікова на своїй сторінці в Facebook.

“Якщо у вас онкологія і вам не пощастило захворіти коронавірусом – ви приречені. У держави немає для вас кисню, а онкоцентр працюють з 9 ранку… Вам по телефону допоможе сімейний лікар. Напевно він зможе по телефону передати вам кисень… ну або просто заспокоїти словом”, – написала волонтер.

Медики онкохворому пацієнту в критичній ситуації відмовили в прийомі і порадили звернутися до сімейного лікаря. На відео чутно, як людина задихається, а на фоні медик “швидкої” говорить по телефону з начальством, потім жінці, яка була з хворим, вона каже, що може тільки ввести ще одну дозу препарату, що підвищує тиск.

За словами лікаря, онкоцентр не приймає ввечері хворих, до яких виїжджали “швидкі”. При цьому жінка додала, що кисню у “швидкої” немає і пацієнта в критичному стані ніхто приймати не буде. Ножевнікова зазначила, що волонтери знайшли “швидку” з киснем, але реанімаційні дії не допомогли і чоловік помер.

https://www.facebook.com/100001812853579/videos/5115842071819504/

Пізніше до Ножевнікової звернулася дочка іншої жінки з підтвердженим діагнозом COVID-19 в критичному стані. Спочатку жінку лікували в приватній клініці, оскільки в державному медзакладі її відмовилися приймати через брак місць.

Пацієнтка витратила 56 тисяч гривень на ліки “Біовен”, які неефективні в боротьбі з коронавірусом. У неї вражені 75% легенів і вона була підключена до ШВЛ, але гроші на продовження лікування в клініці у сім’ї закінчилися.

“З екранів звучить впевнене “У нас все добре”… А у нас закінчилися концентратори. А наступна партія через тиждень. І ми не можемо допомогти зараз дихати тим, від кого відхрестилася держава”, – додала волонтер.

У коментарях до посту головний лікар Ізмаїльської ЦРЛ Олег Садковський написав, що у його лікарні є гроші і вони виділяються на ліки, але проблема в тому, щоб закупити антибіотики та інші необхідні препарати. За його словами, у оптових постачальників зараз дефіцит.

“Друга проблема – це якість. Мої лікарі звернули увагу на відсутність ефекту у багатьох препаратів раніше ефективних. На тлі ажіотажного попиту можуть бути і підробки. Нічому вже не дивуюся. А ще не має зростання сезонних ГРВІ…”,- зазначив медик.

  • 20 жовтня в Києві за добу дві людини з COVID-19 викинутися з вікна лікарні.
  • 5 469 нових випадків захворювання коронавірусом зафіксовано в Україні станом на ранок вівторка. Побитий антирекорд смертності.
Copy
Подписывайтесь на наш канал в Telegram.