Мін’юст США в суді звинуватив Google у монополізмі

20 жовтня міністерство юстиції США направило позов до Федерального суду міста Вашингтон, у якому звинуватило компанію Google у монополізмі. Про це повідомляє CNBC.

До звинувачення в порушенні компанією антимонопольного законодавства приєдналися прокурори 11 штатів. Уряд стверджує, що Google платить мільярди доларів виробникам мобільних телефонів, щоб цю пошукову систему зберігали за замовчуванням.

За даними Мін’юсту, Google займає 88% загального ринку пошукових систем у США, при цьому 94% мобільних пошуків виконуються за допомогою її сервісів. Уряд вважає, що компанія шкодить споживачам, тому що якість пошукових послуг знизилася і у людей скоротився вибір.

Головний юрисконсульт Google Кент Уокер написавш у блозі компанії, що позов Мін’юсту “глибоко помилковий” і ніяк не допоможе споживачам. Він запевнив, що користувачі обирають Google за своїм бажанням, а не через відсутність альтернативи.

“Це (позов) штучно підтримає пошукові альтернативи нижчої якості, підвищить ціни на телефони і ускладнить доступ людей до пошукових сервісів, якими вони хочуть користуватися”, – упевнений Уокер.

Він також зазначив, що люди шукають інформацію в різних місцях, залежно від своїх потреб. Так, новини шукають у Twitter, квитки на літаки – на Kayak і Expedia, ресторани – на OpenTable, рекомендації – в Pinterest і Instagram, а для покупок близько 60% американців відвідують Amazon.

Позов проти Google – перший великий судовий розгляд на тлі великого розслідування американських антимонопольних агентств. Одне з них на початку жовтня завершив підкомітет Конгресу США, визнавши монополістами Google, Facebook, Amazon і Apple.

The New York Times пише, що позов проти Google може затягнутися на роки і спричинити безліч інших антимонопольних позовів від генеральних прокурорів Штатів. Рішення за позовом Мін’юсту проти Microsoft в 1997 році стало відомо тільки через 5 років.

У 2000 році федеральний суддя постановив розділити компанію на дві частини: одна продовжила б розвивати Windows, інша – прикладне ПЗ, включаючи Office. У 2001 році компанія подала апеляцію і уклала угоду з міністерством юстиції.

Copy
Подписывайтесь на наш канал в Telegram.
ТЕМА: