У Венесуелі сперечаються про російську вакцину: Мадуро зібрався робити щеплення, медики проти

Російську вакцину проти коронавірусу доставили до Венесуели і нею збирається зробити собі щеплення сам президент країни Ніколас Мадуро. Однак венесуельські медики закликають не поспішати поширювати вакцину. Про це повідомляє ВВС.

За станом на сьогодні у Венесуелі зафіксовано 86,5 тисяч заражень коронавірусом. Це менше, ніж у сусідніх країнах – Колумбії, Еквадорі та Болівії. Однак система охорони здоров’я, яка у Венесуелі вражена економічною кризою, насилу справляється з епідемією. У країні не вистачає ліків, а лікарні знаходяться в жалюгідному стані. Навесні в країні вводили жорсткий карантин, але тепер у Венесуелі вже відкривають курорти, готелі, пляжі, ресторани і клуби.

Росія оголосила про допомогу Венесуелі в боротьбі з коронавірусом ще навесні. Тоді в країну були доставлені російські комплекти для тестування на 20 тисяч осіб, потім була доставлена ще одна частина комплектів.

2 жовтня до Венесуели була доставлена перша партія російської вакцини від коронавірусу. При цьому президент Мадуро урочисто заявив, що Венесуела буде першою державою в Західній півкулі, яка проведе випробування третьої фази “Супутника V”. Також президент сказав, що російська вакцина врятує світ від коронавірусу і пообіцяв сам зробити собі щеплення.

“Ми всі прищепимося і першим в черзі буду я. Так, я зроблю щеплення, щоб подати приклад”, – заявив він.

У Міністерстві охорони здоров’я Венесуели розповіли, що у випробуваннях вакцини братимуть участь дві тисячі добровольців. Допускати будуть тільки повнолітніх людей без хронічних хвороб.

Одному з перших щеплення зробили колишньому президенту Гондурасу Мануелю Селайя. 68-річний політик після цього розповів, що почувається добре, а побічним ефектом назвав тільки “легку сонливість” після щеплення.

Після закінчення випробувань Венесуела планує почати велику кампанію з вакцинації російською вакциною. Крім того, вже в грудні Росія хоче почати поставку “Супутника V” також і в інші держави Південної Америки – в Аргентину, Мексику, Перу і Бразилію.

При цьому у Всесвітній організації охорони здоров’я з побоюванням ставляться до російської вакцини, тому що отримали про неї недостатньо інформації. Також закликають обережно ставитись до цієї вакцини венесуельські медичні організації. Підкреслюється, що поки російська вакцина не є рішенням для перелому ходу епідемії, адже її збираються тільки досліджувати.

Крім того, в організації “Об’єднання медиків Венесуели” розповіли, що з науковими медичними спільнотами не обговорювали випробування російської вакцини.

У свою чергу депутат Національної асамблеї і голова медичного комітету Хосе Трухільо у відеозверненні до глави МОЗ Венесуели сказав, що російська вакцина є “біологічною речовиною, яка проходить третю стадію випробувань”.

“Я закликаю вас відкласти ці експерименти над людьми, тому що це буде небаченим прикладом порушення прав людини”, – сказав він.

Далі пішов голова Національної медичної академії країни Енріке Лопес Лойо. Він не хоче, щоб венесуельські пацієнти “перетворилися на піддослідних кроликів для перевірки субстанцій, які не сертифіковані належним чином і побічні ефекти яких нам невідомі“.

Однак віце-президент країни розкритикувала тих, хто ставиться до російської вакцини з підозрою.

Нагадаємо, що першою країною, яка отримала російську вакцину, є Білорусь. Там добровольці вже взяли участь у клінічних випробуваннях. У Росії стверджують, що вже почали вакцинацію своїх громадян з групи ризику – вчителів і лікарів, а в кінці листопада планують масштабну вакцинацію росіян.

  • 1 серпня російський президент Володимир Путін заявив, що Росія першою у світі зареєструвала вакцину від коронавірусу.
  • Путін під час зустрічі з народним депутатом Медведчуком сказав про готовність надати Україні їх вакцину. Але в Україні заявив, що не збираються закуповувати російський препарат.
Copy
Подписывайтесь на наш канал в Telegram.