ОАСК постановив звільнити Ситника: що кажуть у Мін’юсті і НАБУ

Окружний адмінсуд Києва прийняв рішення викреслити з державного реєстру інформацію про Артема Ситника як директора Національного антикорупційного бюро. Про це повідомляє прес-служба суду.

У своєму рішенні від 26 жовтня суд постановив поновити на посаді колишнього керівника другого підрозділу детективів НАБУ Олександра Карєєва, визнавши незаконним його звільнення.

Крім того, суд зобов’язав Міністерство юстиції викреслити з Єдиного реєстру інформацію про Ситника як керівника НАБУ. Підставою для цього вказано рішення Конституційного Суду, який визнав незаконним указ президента Петра Порошенка про призначення Ситника. Разом з тим Державне бюро розслідувань зобов’язали відкрити кримінальне провадження за невиконання рішення Конституційного Суду.

Що кажуть у Мін’юсті

Міністр юстиції Денис Малюська відзначив, що у Міністерства юстиції немає повноважень для внесення змін до ЄДР.

“Ні правових підстав, ні повноважень виключати інформацію про Ситника як директора НАБУ з ЄДР немає і він там залишиться”, – заявив він.

Малюська також звернув увагу на те, що положення закону про НАБУ в частині процедури призначення директора Бюро все ще діючі і залишаться такими до 17 грудня 2020.

Реакція НАБУ

У НАБУ вважають, що відповідне рішення суду було прийнято з метою заблокувати роботу відомства, так як воно викрило суддів ОАСК на масштабних зловживаннях і спробі захоплення влади. Крім того, НАБУ розцінює рішення ОАСК як втручання в свою роботу і буде його оскаржувати.

“Фактично, мова йде про спробу будь – яким способом усунути з посади директора НАБУ як гаранта інституційної незалежності та здатності організації розслідувати факти вчинення корупційних дій посадовими особами топ рівня і перетворити сам орган на керовану «кишенькову» структуру”, – додали у відомстві.

Copy
Подписывайтесь на наш канал в Telegram.