Завершено розслідування у справі про неякісні бронежилети в Міноборони

Досудове розслідування у справі про закупівлю неякісних бронежилетів “Корсар” для ЗСУ завершено. Про це повідомляє прес-служба Офісу генпрокурора.

Уточнюється, що у кримінальному провадженні повідомили про підозру 8 особам, серед яких два генерали ЗСУ та засновник підприємства-виробника бронежилетів. В даний момент фігурантам надано доступ до матеріалів справи.

“Їм інкримінується вчинення за попередньою змовою групою осіб бездіяльності військовою владою, яка спричинила тяжкі наслідки в умовах особливого періоду”, – сказано в повідомленні.

Повідомляється, що під час досудового розслідування провели 43 обшуки, в ході яких було вилучено 11 тисяч бронежилетів. По ходу слідчого експерименту встановили, що захисні здібності бронежилетів не відповідають заявленим виробниками.

“Проведено 13 судових експертиз, за результатами яких встановлено, що більше 70% бронежилетів прострілюються тими видами зброї, від якої повинні захищати військовослужбовців”, – йдеться в повідомленні.

Уточнюється, що бронежилети “Корсар М2с 1-4” змінюють молекулярну структуру “кевлара” в результаті намокання і втрачають куленепробивні властивості.

  • У липні 2019 року екс-голова ДБР Роман Труба заявив, що керівництво Міністерства оборони може бути причетним до закупівлі партії 11 тис.бракованих бронежилетів.
  • 11 листопада суд заарештував генерал-майора, начальника Головного управління Міноборони Дмитра Марченка. Йому призначили утримання під вартою або заставу в 76 млн грн. Потім змінили суму застави на 20 млн грн. 
  • У липні поточного року  схеми” опублікували записи розмови генерала Марченка з Полтораком. З них можна зробити висновок, що технічні параметри закуплених неякісних бронежилетів відповідають вимогам конкретного виробника — компанії “Темп-3000”.
Copy
Подписывайтесь на наш канал в Telegram.