НАБУ: Через рішення КС щодо е-декларування доведеться закрити 110 справ

Рішення Конституційного Суду України, яким скасовано кримінальну відповідальність за недостовірне декларування, є політичним. Про це йдеться в заяві Національного антикорупційного бюро України.

Як заявили в НАБУ, таким чином КСУ не лише легітимізує наміри політиків та чиновників приховати від суспільства незаконно набуті статки, а й захищає інтереси окремих суддів КСУ, чиє недостовірне декларування досліджується у межах кримінальних проваджень.

У Бюро зазначили, що впровадження е-декларування – одне з ключових досягнень України після Революції Гідності.

“Однак судді КСУ вирішили, що всі служителі Феміди мають залишатися поза цим процесом, а моніторинг їхнього способу життя є нібито формою тиску, так само як і складання протоколів у разі виявлення розбіжностей між задекларованими і фактичними статками. Відтак, завдяки рішенню КСУ в Україні ніхто не контролюватиме і не матиме права запитувати про статки суддів та джерела їхнього походження, притягати до відповідальності за наявності розбіжностей”, – заявили в НАБУ.

Таке рішення, додали в Бюро, “не витримує жодної критики, ані з етичної, ані з правової точки зору”. “Адже остаточне рішення в разі виявлених порушень суддями законодавства сфері запобігання корупції є виключною прерогативою судів, а не НАЗК чи НАБУ. Відтак висновки КСУ про нібито порушення незалежності суддів за нинішнього законодавства про запобігання корупції є безпідставними”, – йдеться в заяві Бюро.

Також в НАБУ повідомили, що станом на 27 жовтня в роботі Бюро перебувало 110 кримінальних проваджень, в межах яких детективи досліджують близько 180 фактів умисного внесення посадовцями недостовірних відомостей до е-декларацій. 7 особам, серед яких троє колишніх народних депутатів, повідомлено про підозру. 34 справи скеровано до суду. Стосовно 13 осіб є рішення суду (6 вироків, стосовно 7 осіб справи закриті за нереабілітуючими підставами).

Через рішення КСУ, зазначили в НАБУ, всі ці справи мають бути закриті. “Відтак, посадовці, викриті на зловживаннях, уникнуть відповідальності”, – резюмують у Бюро.

  • 27 жовтня Конституційний суд на закритому засіданні визнав неконституційною статтю 366-1 КК, що передбачає покарання за недостовірне декларування майна чиновниками і суддями, а також ряд інших антикорупційних норм, які складають так звану антикорупційну платформу.
Copy
Подписывайтесь на наш канал в Telegram.
ТЕМА: