ЄС: рішення КС є підставою для припинення безвізу

У Європейському Союзі кажуть, що рішення Конституційного Суду щодо скасування електронних декларацій є підставою для припинення безвізу для українців. Про це повідомляє “Європейська правда”.

Як стверджує журналісти, про це написав посол України при ЄС Микола Точицький у листі віце-прем’єру Ользі Стефанишиній.

“Поки неофіційно відзначають наші контакти, рішення Конституційного суду України No 13-р / 2020, яке скасувало ключові антикорупційні повноваження НАПК, кримінальну відповідальність за недостовірне декларування, є достатньою підставою для початку запуску Європейською комісією механізму призупинення дії безвізового режиму”, – сказано в листі.

При цьому офіційним тригером для запуску призупинення дії безвізу є відхід України від критеріїв, в результаті яких ввели безвізовий режим.

Повідомляється, що рішення, які були прийняті КСУ про антикорупційні органи не залишилися без уваги Європейського Союзу.

У Європейській службі зовнішніх дій та Європейській комісії звертають увагу на те, що антикорупційні служби є пріоритетним явищем в українських реформах.

У листі йдеться, що незалежність і стійкість антикорупційних структур є критерієм досягнення співпраці України з Євросоюзом в тому числі і в області збереження безвізового режиму.

Також функціонування антикорупційних структур важливо для продовження співпраці України з Міжнародним валютним фондом та інтеграції в енергетичний і цифровий ринки Європейського Союзу.

“Враховуючи зазначене та з метою запобігання розвитку несприятливого сценарію, пропонували б у стислі терміни створити робочу групу високого рівня з розробки змін до Конституції України, до якої б також увійшли представники Верховної Ради України, Адміністрації Президента України, суддівського самоврядування, наукових кіл та громадянського суспільства”, – написано в листі.

  • Конституційний суд на закритому засіданні визнав неконституційною статтю 366-1 КК, що передбачає покарання за недостовірне декларування майна чиновниками і суддями, а також ряд інших антикорупційних норм, складових так звану антикорупційну платформу.
  • Суддя КСУ заявив, що таке рішення було необхідним.
  • При цьому в НАЗК передають, що своїм рішенням Конституційний суд заблокував призначення на посаді представників влади, яких обрали на місцевих виборах.
Copy
Подписывайтесь на наш канал в Telegram.