Зеленський скликав РНБО і виступив із заявою

Під головуванням президента Володимира Зеленського розпочалося термінове закрите засідання Ради національної безпеки і оборони України щодо невідкладних заходів, яких має вжити держава після рішення Конституційного Суду щодо неконституційності окремих положень закону про запобігання корупції та статті 366-1 КК.

Починаючи засідання, Зеленський наголосив на необхідності термінової реакції на ситуацію, яка склалася після ухвалення КСУ за поданням групи народних депутатів рішення щодо антикорупційної інфраструктури України, повідомляє пресслужба Офісу президента.

«Справа не тільки в цьому рішенні, а й загалом у цілеспрямованих діях певних осіб на підрив суспільного договору в Україні та на створення реальної загрози національній безпеці та обороні нашої держави. Ми повинні не допустити ані того, що цю проблему почне вирішувати вулиця на свій розсуд, ані того, що це або якесь інше рішення Конституційного Суду буде використане ворогами України для дискредитації нашої країни за кордоном», – заявив президент.

Він зауважив, що демонтаж контрольних функцій Національного агентства з питань запобігання корупції та кримінальної відповідальності за свідоме порушення вимог законодавства при декларуванні ніколи не буде сприйнятий ні українським суспільством, ні європейськими партнерами.

Зеленський акцентував увагу, що через вищезазначене рішення КСУ виникла проблема навіть із втіленням у життя результатів місцевих виборів, які відбулися в Україні 25 жовтня. Адже без повноважень НАЗК з проведення спеціальної перевірки, які визнані КСУ неконституційними, не можна призначати обраних осіб на посади в органах місцевого самоврядування – секретаря місцевої ради або голову місцевої ради.

“Тому потрібно дуже детально опрацювати всю проблематику, яку ми, на жаль, отримали після рішення Конституційного Суду. Одразу скажу про головне, щоб ні в кого не було навіть найменшого сумніву, – система електронного декларування в Україні буде працювати. Законопроекти для її поновлення мають бути підготовлені й направлені до Верховної Ради як невідкладні», – підкреслив Зеленський.

Він закликав членів РНБО розробити конкретні рішення.

«Головні питання. Чому взагалі з’явилося дане рішення Конституційного Суду України? Які мотивації вбачаємо в цьому рішенні ми? Яка законодавча база потрапила під рішення Конституційного Суду і чому саме?» – зазначив глава держави.

Також президент звернувся до правоохоронних органів з проханням встановити всі деталі ухвалення зазначеного рішення КС.

  • Конституційний суд на закритому засіданні визнав неконституційною статтю 366-1 КК, що передбачає покарання за недостовірне декларування майна чиновниками і суддями, а також ряд інших антикорупційних норм, що складають так звану антикорупційну платформу.
  • Заступник голови КС Сергій Головатий виступив проти рішення суду про скасування кримінальної відповідальності за недостовірне декларування.
Copy
Подписывайтесь на наш канал в Telegram.