“Спроба узурпувати владу”: Партії розкритикували законопроєкт Зеленського про розпуск КСУ

Парламентські партії розкритикували законопроєкт президента Володимира Зеленського, який передбачає розпуск Конституційний суд.

Раніше лідер “Європейської солідарності” Петро Порошенко звинуватив Зеленського у руйнуванні антикорупційної інфраструктури. До його слів приєдналася співголова фракції експрезидента Ірина Геращенко.

“Зараз неконституційним сумнівним способом він (Зеленський, – ред.) хоче вирішити проблему, яка виникла після рішення КС. Неконституційне рішення лише поглибить кризу. Наступною ініціативою Зе, за такою логікою, може бути указ про довічне імператорство», – пише народна обраниця в Facebook.

Також Геращенко зазначила, що “Євросолідарність” вже підготувала законопроєкт, який врегулює питання кримінальної відповідальності за недостовірні дані в декларації, адже КСУ скасував аналогічну ст. 366-1 КК.

Розкритикували законопроєкт Зеленського і в партії “Голос”. Голова цієї політсили Сергій Рахманін зазначив, що відновити дію антикорупційного законодавства можна відповідним законом, а не перезавантаженням КСУ, що не передбачено Конституцією.

«Для того, щоб світ не дивувався рішенням наших судів, треба було навести порядок в системі. Зокрема, створити нормальні Вищу раду правосуддя та Вищу кваліфікаційну комісію суддів. Що було обіцяно, але не зроблено», – вважає Рахманін.

Ще один депутат з “Голосу” Ярослав Юрчишин повідомив, що подав заяву про замах на захоплення влади щодо суддів Конституційного суду.

«У рамках цього провадження цілком законно, не політично, можна довести чи ні змову з метою захоплення влади. Окремі компоненти цієї справи можуть перегукуватися з розслідування НАБУ щодо Окружного адміністративного суду Києва. Там вовчі судді зізнаються, що вже “захопили КСУ”», – пише Юрчишин у соцмережі.

У партії “Батьківщина” назвали спробу призупинити дію КСУ “антикоституційною”. На думку нардепа Сергія Власенка, Зеленський хоче узурпувати владу, тому йому не потрібен «незалежний орган конституційної юстиції».

«І це точно ніяк не пов’язано ні з якими рішеннями КС і не може бути з ними пов’язано», – додав парламентарій, передає “Інтерфакс-Україна”.

  • НАПК було змушене закрити Реєстр електронних декларацій у зв’язку з рішенням Конституційного суду, який визнав неконституційною антикорупційну реформу.
  • Посли країн G7  засудили рішення КС про скасування частини антикорупційної реформи.
  • 29 жовтня уряд  відновив доступ громадян до реєстру декларацій чиновників.
  • Зеленський почав процес перезавантаження Конституційного суду. Сьогодні, 30 жовтня, він подав у Раду законопроект, яким пропонує розпустити склад КС.
  • В Києві протестують біля Конституційного суду. Суддям зібрали валізи на Ростов.
Copy
Подписывайтесь на наш канал в Telegram.