Звуки Чорнобиля

“Звуки Чорнобиля” – культурно-соціальний музичний проєкт, а якому українські та міжнародні артисти записують треки, пісні, знімають кліпи та відео-стріми на тематику Чорнобиля. Всі композиції об’єднує аудіобібліотека «Звуки Чорнобиля» – колекція звуків, записана українським медіа художником, автором проєкту ARTEFACT, Валерієм Коршуновим, ще у 2018 році та стала початком проєкту.

Відтворити відео

Звуки Чорнобиля. Радіація

«Звуки Чорнобиля» – міжнародний музичний проєкт, який переосмислює велику катастрофу. Цьогоріч шестеро українських та зарубіжних виконавців презентують 6 нових композицій для Sounds of Chоrnobyl: Radiation. У них зазвучать звуки реального Чорнобиля, записані в 2018 році. Головна мета – нагадати, що Зона Відчуження не повинна стати зоною забуття, використовуючи для цього найзрозумілішу мову – мову звуків. Кожна композиція передаватиме унікальне звучання місць, які не можна забути. Артисти відвідають Чорнобиль, де відзнімуть відеоблог і живі електронні перфоманси у форматі youtube-стрімів, із додаванням комп’ютерної графіки. Гостями стануть ліквідатори та постраждалі внаслідок аварії на ЧАЕС.

артисти ПРОЄКТУ 2021

VOIN ORUWU, звуки чорнобыля, звуки чернобыля, sounds of chernobyl, sounds of chornobyl, чернобыль
Voin Oruwu Перейти
WOO YORK, звуки чорнобыля, звуки чернобыля, sounds of chernobyl, sounds of chornobyl, чернобыль
Woo York Перейти
ZAVOLOKA, звуки чорнобыля, звуки чернобыля, sounds of chernobyl, sounds of chornobyl, чернобыль
Zavoloka Перейти
Sunchase, nanich, звуки чорнобыля, , звуки чернобыля, sounds of chernobyl, sounds of chornobyl, чернобыль,
Na nich Перейти
FELDERMELDER, звуки чорнобыля, звуки чернобыля, sounds of chernobyl, sounds of chornobyl, чернобыль
Feldermelder Перейти

Kолекційну платівку «Звуки Чорнобиля» презентували в Прип’яті

 

 

У місті-привиді Прип’ять презентували колекційну платівку “Звуки Чорнобиля” — унікальну, як і весь проєкт Валерія Коршунова. 

 

Платівка має обмежений тираж в 500 примірників, вініл, що світиться у темрявіобкладинку з доданою реальністю, на якій, за допомогою мобільного додатку CHRNBL, портрети музикантів оживають та розповідають про написані пісні. 

 

Не менш унікальним є зірковий склад виконавців пластинки. 

Одразу 10 різноманітних композицій від ісландців GusGus, гурту KAZKA,  технодіджея Bjarki, бітбоксера Dub FX, французького гурту TELEPOPMUSIK, Сергія Міхалка та Олександра Чемерова, гуртів «Вагоновожатые», ATOMIC SIMAO та соло-виконавці — Стасік та KRUTЬ — цікавий екземпляр для кожної вінілової колекції. 

В основі кожної композиції проєкту «Звуки Чорнобиля» закладені характерні для Зони відчуження звуки: тріск дозиметра, скрип оглядового колеса, шум рудого лісу, відлуння, гуркіт течії, навіть, звуки з середини Чорнобильської АЕС.

 

Замовити платівку можна на сайті SoundsofChornobyl.com.

премьєра дня

Sounds of Chernobyl – велике відео про проєкт

Дивимось відео про перебіг проекту

Українські артисти

СТАСІК Перейти
Сергій Міхалок і Олександр Чемеров Перейти
Вагоновожатые Перейти
Atomic Simao Перейти

Українські артисти

СТАСІК Перейти
Сергій Міхалок і Олександр Чемеров Перейти
Вагоновожатые Перейти
Atomic Simao Перейти

Міжнародні артисти

Telepopmusik Перейти

Міжнародні артисти

Telepopmusik Перейти

СТАСІК

(Анастасія Шевченко)

Cпівачка, ветеранка бойових дій на сході України (медік-стрілець та інструктор із само- та взаємодопомоги під вогнем), колишня акторка театру «Дах» та телеведуча.
“Чорнобиль потрапив у сліпу зону нашого зору. Ми готові віддати цю землю, цих людей і цю історію у відчуження, аби тільки не усвідомлювати, що Чорнобиль — не минуле, а наше сьогодення, і те, з чим ми, наші діти, онуки, і десятки поколінь наперед житимуть щодня”

Сергій Міхалок (BRUTTO, Ляпис-98)
і Олександр Чемеров

Запрошення лідера білоруських гуртів BRUTTO та “Ляпис-98” – Сергія Міхалка та україно-американського музиканта – Олександра Чемерова до проєкту про Чорнобиль із кавером на пісню Кузьми Скрябіна – “Чорнобиль Форева” показує, що радіаційні хмари та людські жертви аварії не мають кордонів. У 1986 році від Чорнобилю постраждала вся Європа, але особливих жертв зазнала саме Україна та Білорусь. Близько 8,5 мільйонів людей отримали значні дози опромінення в перші дні після аварії. Такі непрості, спільні години лиха та складна історія об’єднали нас, тому цей проєкт є важливим на міжнародному і всесвітньому рівні”, — коментує творчий куратор проєкту Валерій Коршунов.

KAZKA

Електро-фольк гурт, перший україномовний гурт, що потрапив до десятки міжнародного чарту SHAZAM, та один із рекордсменів серед українських артистів в YouTube, один із самих відомих у світі гуртів з України
«Трагедія на Чорнобильській АЕС — це катастрофа, яка залишила глибокі рани на тілі нашої планети. Час вже не повернути назад, але пам’ятати — це обов’язок усіх наступних поколінь. Тому, завдяки цьому крутому проєкту, ми спробуємо зберегти пам’ять про Чорнобильську трагедію назавжди за допомогою музики», — Олександра Заріцька, солістка гурту.”

KRUTЬ

(Марина Круть)

Українська співачка і бандуристка, фіналістка Національного відбору на Євробачення-2020
«Чорнобиль, це перш за все велика трагедія про яку ніколи не можна забувати. Мовчання у ті часи зруйнувало долі десятків тисяч людей. Давайте не мовчати хоча б зараз. Чорнобиль, це тема, про яку треба говорити, розвіювати міфи та доносити інформацію найрізноманітнішими способами, щоб не повторювати помилок минулого. Я маю пряме відношення до цієї трагедії. Адже це моя країна, я живу щодня тут, і це моє покоління, що долає наслідки. Мені не байдуже», — коментує KRUTЬ свою участь.”

Вагоноважатые

Український електронний гурт, який створили у 2013 року колишній фронтмен «И Друг Мой Грузовик» Антон Слєпаков і гітарист Валентин Панюта, раніше – учасник харківського гурту «Lюk».

«Безумовно, тема Чорнобильської трагедії не могла пройти повз нас, вона стосується абсолютно всіх українців і жителів нашої тодішньої країни СРСР. Учасники «вагоновожатых» Стас і Андрій народилися за рік до аварії, а ми з Валентином трохи старші й бувши вже в статусі школярів пам’ятаємо той страшний рік. Цинічні першотравневі демонстрації, мовчання преси та керівництва країни та страшна тиха паніка в районі вокзалу, залізничних кас і автостанцій. За 30 з гаком років біль відчуття гіркоти від трагедії стало ще відчутніше. На жаль, людство не захотіло почути тривожний сигнал і техногенні катастрофи трапляються з гнітючою регулярністю. Ці аварії найчастіше відбуваються як наслідок катастроф природних, але, крім того – через зношеного обладнання, жадібності або неуважності. Пам’ять про них служить важливим уроком для людства, тому що природні катастрофи можуть зашкодити нам, але не планеті, а ось техногенні несуть загрозу абсолютно всього навколишнього світу», – Антон Слепаков

Atomic Simao

Український гурт з Києва, що грає інструментальний психоделічний джаз.

Андрій Волков: «У віці 2-х років, прямо після аварії, ми з мамою дивилися з балкона велогонку, яка проходила в Києві 1-го травня після аварії. Хоча у моїй сім’ї є медик, ліквідатор. За словами батьків, коли він повернувся в камуфляжі, я не впізнав його, перелякався і заплакав. Рота дезінфекторів, він був санітарним лікарем, а медичні працівники були військово зобов’язаними».
Георгій Вальчук: «Я народився за один місяць і два дні до вибуху. Про те, яких масштабів була ця катастрофа в Києві не говорили. Моя мама дізналася про це, коли мій дідусь зателефонував їй з Москви та терміново сказав їхати якомога далі. Так ми опинилися в Анапі. Сам я пам’ятаю мало про це. До Чорнобиля поїду вперше і для нас це буде дуже пізнавальний досвід, який ми реалізуємо найближчим часом».

GusGus

GusGus – відомий у світі електронний гурт з Ісландії

Музика GusGus – це ідеальне поєднання techno, funk, ambient, downtempo.

Bjarki

Ісландський електронний музикант та продюсер

«Кожного дня ми намагаємося боротися із природою. Цей метал, ці конструкції — вони просто заржавіють і впадуть. Природа поховає їх, з’їсть. Для неї це не проблема. Для нас це — проблема. Тому я тут, я хочу розказати історію природи. Історію про те, як вона зможе все пережити. Без нас. Що ми, по суті, — ніщо, природа — вона над усім, над нами. І саме тут я відчув це.
Я лише можу спробувати уявити, як люди почували себе у цій ситуації, у Чорнобилі, 30 років тому. Коли потрібно було зібрати речі на три дні, і ніколи не повертатись. Покинути усе життя тут. Це дійсно історія, яка викликає емоції»

Telepopmusik

Christophe Hettier

Французький музикант та продюсер, учасник проєкту TELEPOPMUSIK, номінованого на Ґреммі
«Після того, як мінісеріал HBO став хітом, аварією на ЧАЕС стало цікавиться все більше людей. Проте, палкі шанувальники серіалу іноді забувають, що Чорнобиль – це велика трагедія, яка сталася насправді, і що нам потрібно з пристойністю ставитися до неї. У відео Dreams, за підтримки ARTEFACT, ми намагалися розставити всі крапки над “i”, простежуючи історію Прип’яті до, під час та після аварії. В нас вийшла зворушлива та естетична данина життям, які понівечив вибух»

Dub FX

(Benjamin Stanford)

Австралійський інді-музикант, один з найкращих бітбоксерів світу, у своїх живих виступах поєднує – дабстеп, хіп-хоп та, реггі
«Я мало знав про Чорнобиль, коли сталася аварія мені було всього 3 роки. Вона пройшла десь далеко, в Радянському Союзі. Я тоді не знав, що є така країна Україна. Тепер, я побачив з чим зіткнулися українці, дізнався про їхній подвиг. Поїздка справила на мене величезне враження, я буду розповідати про неї онукам!»

Про проєкт

«Звуки Чорнобиля — це сучасне переосмислення відомої катастрофи музикантами, які у кожному треку з різних боків будуть розповідати історії Чорнобиля. Знаково і те, що такий альбом створюється за підтримки Українського культурного фонду, напередодні 35 роковин Чорнобильської аварії», — каже творчий куратор проєкту Валерій Коршунов.

 

Аудіобібліотека «Звуки Чорнобиля» — колекція звуків, які були записані українським медіа художником, автором проєкту ARTEFACT Валерієм Коршуновим, ще у 2018 році та стали початком альбому «Звуки Чорнобиля» та об’єднують всі композиції тематичного альбому. 

 

Чорнобильська катастрофа торкнулася мільйонів людей по всьому світу. Це тяжка історія, говорити про яку болісно і досі, але, будь-яку травму треба лікувати. Музика та пісні завжди допомагали відчути та переосмислити. Саме для цього команда українських митців ARTEFACT створила проєкт «Звуки Чорнобиля». Через творчість музикантів цей проєкт допомагає по-іншому подивитися на Історію, яка сплела життя стількох людей і назавжди залишиться на мапі світу найбільшою техногенною катастрофою всього за 100 кілометрів від Києва. 

Преса

ZAHID.NET

Альбом «Звуки Чорнобиля» об’єднає українських та міжнародних музикантів

ZNAJ.UA

Сергій Міхалок і Олександр Чемеров випустять трек про Чорнобиль

OBOZREVATEL

Французький електронний дует Telepopmusik, номінований на Греммі, зняв кліп про Чорнобиль.

NV.UA

З рідкісними архівними кадрами. Французький гурт Telepopmusik зняв кліп про Чорнобиль

KANAL UKRAINA

Звуки Чернобыля: музыкальный альбом от артистов

HOCHU.UA

“Мы попытаемся сохранить память о Чернобыле с помощью музыки”: KAZKA присоединилась к проекту “Звуки Чорнобиля”

TSN

Солістка гурту KAZKA заспівала біля оглядового колеса в Прип’яті

MARIE CLAIRE

ІСЛАНДСЬКА ГРУПА GUSGUS ПРИЄДНАЛАСЯ ДО СТВОРЕННЯ НОВОГО ПРОЕКТУ — «ЗВУКИ ЧОРНОБИЛЯ»

NASH KIEV

Исландская группа GusGus запишет трек к альбому «Звуки Чорнобиля»