Пакунок малюка: як отримати та що в ньому є

Листайте

Народження дитини – це довгоочікувана та важлива подія для сім’ї. Але разом із радістю від благополучного завершення вагітності приходять і тривоги: чи впораються батьки з відповідальністю, чи можуть вони розраховувати на допомогу з боку держави. Онлайн-сервіс Гід з державних послуг пояснює, як отримати «пакунок малюка» – пакет з найнеобхіднішими речами на перші тижні життя дитини.

Що входить у пакунок малюка

Молоді батьки найімовірніше оцінять турботу від держави про новонародженого громадянина. Ось що входить в пакунок малюка:

● пелюшки;

● боді;

● ковдрочка;

● шкарпетки;

● сорочки;

● слинявчик;

● прокладки для грудей мами, що годує;

● плед;

● підковдра;

● махровий рушник з куточком;

● розвивальні іграшки;

● речі для догляду за дитиною – крем, шампунь, ножиці, ватні палички, господарське мило для прання речей новонародженого, термометри для води та для тіла.

Сама коробка, у якій пропонується ця допомога, може бути використана у якості колиски на перший час, поки молоді батьки не придбають ліжечко або візочок.

Як отримати бебі-бокс

Молода мама отримує пакунок малюка безпосередньо у пологовому будинку. Причому неважливо, це державна або комерційна клініка. Але в разі, якщо на дату виписки матері з дитиною у пологовому не було в наявності бебі-боксів, пакунок малюка можна отримати у відділенні соцзахисту за місцем реєстрації батьків. Для цього слід:

● написати заяву;

● прикласти довідку про те, що при народженні таку натуральну допомогу не було видано (довідку видає пологовий будинок);

● надати інші документи – копію свідоцтва про народження або документ, яким підтверджено факт появи дитини на світ поза межами пологового.

Як можна дізнатися на онлайн-порталі «Гід з державних послуг», звернутися за допомогою по отримання бебі-боксу можна упродовж перших 30 днів після народження дитини.

З липня 2021 року батьки отримали можливість вибирати між отриманням бебі-боксу та грошової допомоги на народження дитини, рівній вартості пакунку малюка.

Важливі особливості

Допомога на народження дитини у матеріальному або грошовому еквіваленті надається безоплатно. Ніяких адміністративних зборів та мита платити не потрібно.

Термін надання допомоги – 1 робочий день.

В разі, якщо пакунок малюка чи його грошовий еквівалент не було видано, батьки або їхній представник можуть звернутися за грошовою компенсацією вартості натуральної допомоги «пакунок малюка». Серед частих причин відмови у допомозі – надання неповного пакету документів.

Следи за INK в социальных сетях и узнавай обо всем первым! Мы в Facebook, Twitter.
Loading...

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: