Як виникає сухий кашель?

Листайте

Кашель — це захисна функція організму на чужорідні агенти, які потрапляють у верхні дихальні шляхи повітряно-краплинним шляхом, осідають на слизовій оболонці горла та бронхів і викликають рефлекс у вигляді кашлю для позбавлення цих подразників. Кашель буває продуктивний (мокрий) та непродуктивний (сухий). Для усунення останнього застосовують ліки від сухого кашлю. Придбати їх можна в аптеці «Здорова родина».

Причини кашлю

Кашель як симптом може виникати на тлі наявної застуди або внаслідок серйозніших захворювань, де сам кашель має характерні особливості. Основними причинами кашлю є:

 • вірусна інфекція чи грип, кашель може бути сухим чи вологим;
 • прояв алергії;
 • проблеми з боку шлунково-кишкового тракту, пов’язане з гастроезофагеальною рефлюксною хворобою (печія), коли вміст шлунка потрапляє назад у стравохід, дратує слизову оболонку горла і виникає першіння та кашель з кислим присмаком;
 • порушення з боку серцево-судинної системи, внаслідок хвороб серця, кров застоюється в легенях і утворюється набряк, який дратує легеневі рецептори та з’являється кашель, як правило сухий, виснажливий, гучний;
 • збої в роботі щитовидної залози, через її розростання вона може бути немов кому в горлі, чинити тиск на трахею і викликати рефлекторний, стискаючий, гавкаючий кашель;
 • захворювання вегетативної нервової системи, може відбуватися збудження діафрагмального та блукаючого нервів та провокувати кашель.

Для правильного лікування кашлю необхідно точно знати причину, що його провокує. Якщо кашель викликаний захворюваннями верхніх (ларингіт, фарингіт, синусит, аденоїдит) та нижніх (бронхіт, трахеобронхіт, пневмонія) дихальних шляхів, то рекомендується приймати протикашльові та відхаркувальні препарати від сухого кашлю.

Ліки при сухому кашлі

Препарати від сухого кашлю поділяються на:

 1. Що впливають на кашльовий центр у довгастому мозку: центральної дії (наркотичні — кодеїн-і морфіновмісні засоби; ненаркотичні; периферичної дії.
 2. Знижують чутливість кашльових рецепторів і тим самим пригнічують кашель, до них відносяться місцеві анестетики (лідокаїн — найкращий терапевтичний ефект, якщо його використовувати як препарат для інгаляції при сухому кашлі).
 3. Муколітичні — діють безпосередньо на властивості мокротиння, тим самим розріджують її і виводять із бронхів та легень.
 4. Відхаркувальні – покращують відкашлювання мокротиння та мають гарне застосування для сухого кашлю:
 • рефлекторна дія — подразнюють рецептори ШКТ, після чого збудження надходить у ЦНС і через блукаючий нерв доходить сигнал до дихальної системи, внаслідок цього відбувається розрідження мокротиння, що допомагає легше її вивести з легенів.
 • резорбтивна дія — впливають на бронхіальні залози і збільшують кількість мокротиння з подальшим її виведенням з просвіту бронхів.
Следи за INK в социальных сетях и узнавай обо всем первым! Мы в Facebook, Twitter.
Loading...

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: